AŞK MAKAMI…

AŞK MAKAMI…

10.05.2014 12:49:03
A+ A-

AŞK MAKAMI…

Aşk…
Bir tutkudur aşk. Kelimelerin Kifayetsiz kaldığı, tarifi imkansız bir duygudur. Her ne kadar elle tutulur, gözle görülür bir nesne olmasa da, iliklerine kadar hissedersin aşkı.
Aşk yürek işidir. Zihinden münezzehtir. Çünkü yürek Allah’ın, zihinse şeytanın mekanıdır unutma! Çünkü Allah, seni aşktan yarattı, sevgiden yarattı. Düşünsene, sen Allah’tan bir parçasın. Senin her yerinde Rabb’inin izleri zuhur etmekte. O halde aşk, başlı başına Rabb’inin bir tecellisidir senin özüne. Daha derin bakarsan, daha da derine inersen eğer, hem Rabb’ini görecek, hem de gerçek aşkı hissedeceksin.
Günümüzde aşk çok farklı manada idrak edilmekte ve aslında toplum büyük bir yanılgıda. Aşk sandıkları duygu aslında bir alışkanlık. Bittiğinde ise geriye kalan koskoca bir yıkıntı. Oysa aşk bitmez, tam aksine gün be gün artar. Aşkı aşk sananların sonu her daim hüsranken, gerçek aşkın Allah’ın bir rahmeti olduğunu idrak edenler ise, asla tükenmeyecek olan bir huzuru yaşamaktalar. Biraz daha dikkat edersen, sen zaten aşkın ta kendisisin. Anlatabiliyor muyum?
Ben, her yapılanın aşkla yapılmasından yanayım. Sindire sindire, tadına vararak ve hissederek. Her ne yapıyorsan veya her neyi düşünüyorsan, farkında olarak ve yaşayarak yap bunu. Bu sayede, hem yaptığın ve / veya düşündüğün her ne ise, bunu daha bir anlayarak yapmış olacaksın, hem de her bir an Rabb’ini anmanın o muntazam hissini yaşayacaksın. Ve işte tam da burada sen, aşk makamına ulaşmış oluyorsun. Bu makam, bu mevki, Rabb’in huzurudur, seni yaratan gücün merkezidir ve burası tam olarak senin yüreğindir, özündür.
Hala aşkı dışarıda arıyor olmana şaşıyorum. Aşkı, uzaklardan beklemen çok yersiz. O, zaten sende mevcut, o zaten tam olarak sensin anlıyor musun? Şimdi sen bana; ” Aşk Allah’sa eğer, nasıl oluyor da ben aşkın kendisi oluyorum? ” Diye soruyorsun, hissedebiliyorum. Buraya dikkat et! Allah, seni kendi kendinden yarattı. O, senin ruhunu kendi ruhundan üfledi. Senin mevcudiyetin, bütünüyle Allah’ın bir sureti zaten. Hal böyle iken, senin yüreğinde her daim rahmeti bulunan Rabb’inin aşk makamı da, aşkı da senin yüreğindir unutma!
Her şeyi yoktan var eden Allah; ” Ben, ne arşa sığarım, ne semaya, ne de yer yüzüne. Ben ancak kulumun yüreğine sığarım. ” Demiştir. Dikkat ettiysen aşk, her daim senin yüreğinde. Seni büyük bir özenle yaratan Rabb’in her an seninle ve ne rahmetini ne de sevgisini bir an olsun senden esirgemekte. Sense hala aşkı fani olan her şeyde aramaktasın. Unutma ki, hayat uzun bir rüyadır, senin aşk sandığın o sahte his de öyle. Bırak artık suni duygularla vakit kaybetmeyi, vazgeç artık kendini ve akabinde çevrendekileri kandırmayı. Her şeyi bir kenara bırak ve derin bir nefes al. Bunu yaparken de Allah’ın rahmetini ciğerlerinde hisset. O’nu, baktığın her yerde, konuştuğun her kelamda ve duyduğun her şeyde yaşa. Ancak, bu sayede attığın her adımda aşkı yaşarsın.
Burayı asla unutma! Sen aşık değilsin. Sen, aşkın ta kendisisin. Sen, Rabb’in seni yarattıkları arasında en özel olanısın. Ve senin yerin Aşk makamıdır. Çünkü her anında Rabb’ini anıyor, O’nu yaşıyorsun. Her bir sıkıntını O’na açıyor, çareyi her daim O’ndan umuyorsun. Bunları yapıyorsun değil mi? Dilersen bunun yanıtını bana değil de kendine ver. Bunu yapabilirsin değil mi?
Daima anımsa; Sen Allah dedikçe O, tüm kainatı senin adına seferber ediyor !!!
Dua ile…
©Poweredby farkında mısın?® 2014™